Search
zavrit
Close
Customer login
If you are our registered customer, please log in below:

Did you forget your password?

New registration

Novinky Vitra Season 1 2024

Proslulý švýcarský výrobce Vitra, synonymum průkopnického designu nadále posouvá hranice designu. Každou sezónu vydává Vitra aktualizace produktů a nejinak je tomu i letos na jaře.

MIKADO

„Mikado je židle, která poskytuje především prvotřídní pohodlí. Kvalitní zpracování je zaručeno díky moderním technologiím a dlouholetým znalostem značky Vitra. Dynamická konstrukce sedáku umožňující záklon zádové opěrky je důmyslně skryta uvnitř měkkého polstrování.“

Edward Barber & Jay Osgerby

 

Klidný jednoduchý design židle Mikado doceníte díky jedinečnému komfortu plně až po dosednutí. Výjimečné pohodlí zajišťuje nejen kvalitní čalounění, ale také důmyslný skrytý mechanismus umožňující jemný záklon zádové opěrky. Novinku Mikado navrhli pro značku Vitra britští designéři Edward Barber a Jay Osgerby.

Díky širokému výběru materiálu a barev může novinka Mikado vypadat pokaždé jinak. Z širokého množství konfigurací si každý najde tu pravou židli podle vlastních potřeb a vkusu.

Na udržitelnost se myslelo už od prvních fází návrhu: potahy nejsou lepené, ani přišité a je možné je jednoduše měnit a čistit. Stejně tak lze snadno měnit i nohy židle. Díky těmto vlastnostem se výrazně prodlužuje životnost. A když židle Mikado doslouží, dá se rozmontovat na jednotlivé komponenty, z nichž většina je plně recyklovatelná.

COLOUR FRAME MIRRORS

První dochované zmínky o výrobě zrcadel se datují do třetího tisíciletí před naším letopočtem. V průběhu historie vznikala zrcadla všech stylů, tvarů a velikostí. Designérka Julie Richoz přispívá vlastní verzí inspirovanou hravostí dětských stavebnic a variabilitou jejich kombinací.

Zrcadlo Colour Frame Mirror si můžete vybrat ve třech barevných variantách: dvě kombinace zářivých barev a jedna v klidných přírodních odstínech. Hodí se do předsíní a hal, obývacích pokojů, jídelen a skvěle bude vypadat i v koupelně.

Kromě malého zrcadla, které je určeno pro vertikální zavěšení, si můžete vybrat také z dalších dvou velikostí.

 

EAMES STOOLS

Ikonické židle Eames Shell Chairs se řadí mezi nejdůležitější návrhy historie nábytku dvacátého století. Organicky tvarované sedáky ze sklolaminátu, recyklovaného plastu nebo z drátěné struktury se dají kombinovat s různými typy podnoží.

Ve spolupráci s nadací Eames Office uvádí Vitra na trh ikonické Eames židle ve verzi barového sezení a to dvou různých výškách. Skvěle se hodí pro kuchyňské barové desky nebo vysoké stolky.

 

ALUMINIUM EA 131, EA 132, Soft Pad EA 231

Židle a křesílka z řady Aluminium a Soft Pad představují další ze zásadních milníků v dějinách designu nábytku 20. století. Vitra nyní rozšiřuje obě tyto klasické řady o verze určené především pro domácí pracovny: Aluminium Chair EA 131, EA 132 (užší sedák) a také Soft Pad Chair EA 231. Všechny tři nové modely jsou opatřené mechanismem pro zadní záklon a vzpřímeným tvarem sedáku vhodným pro práci u stolu. Díky čtyřramenné podnoži bez koleček nepůsobí židle kancelářským dojmem.