Hledat
zavrit
Zavřít
Přihlášení zákazníka
Pokud jste našim registrovaným zákazníkem, prosím přihlašte se níže:

Zapomněli jste heslo?

Nová registrace

The Flow Building
Klient
The Flow Building
Autor
Andrej Tusan
Datum realizace
2022
Flow Zone - Květinový dům

Flow Zone - Květinový dům

Na tomto velice zajímavém a lehce kontroverzním projektu jsme se podíleli ve spolupráci s firmou cre8. Z naší nabídky se na střešních prostorách budovy, tzv. Flow Zone, vyjímá oblíbený nábytek z masivu od výrobce Artisan.

Flow Zone je projekt realizovaný na střeše úžasné budovy Flow. The Flow Building, jedinečná stavba situovaná na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice přímo v centru Prahy.

Jednu z největších výzev představovala netradiční zaoblená fasáda ze skla a hliníku. Aby byl vzhled fasády v souladu s okolní zástavbou, navrhli architekti kamenný obklad ze spišského travertinu (hornina podobná vápenci). Bylo také například nutné po obvodu budovy postavit obslužnou lávku, která je předsazena před okna a vnitřní fasádu. Lávku před silným větrem chrání takzvaná studená vnější fasáda.

The Flow Building je první budovou v České Republice, která podle aktuálního certifikačního schématu BREEAM dosáhla nejvyššího možného hodnocení „outstanding“. BREEAM je přední mezinárodní metoda hodnocení udržitelnosti budov využívající auditu a certifikace třetí stranou, což zaručuje, že certifikované budovy jsou v globálním kontextu nejlepšími příklady environmentálně ohleduplné výstavby.

Další realizované projekty
zobrazit všechny realizace
FRAGMENT - Prémiové nájemní byty
JIC HQ RETROFIT
Avion shopping park Bratislava