Hledat
zavrit
Zavřít
Přihlášení zákazníka
Pokud jste našim registrovaným zákazníkem, prosím přihlašte se níže:

Zapomněli jste heslo?

Nová registrace

Point - Café/Bar/Gallery
Klient
Point - Café/Bar/Gallery
Autor
Studio Modest Artificials
Datum realizace
2023
Point - Café/Bar/Gallery

Point - Café/Bar/Gallery

Point, Café/Bar/Gallery, výjimečný projekt nacházející se v samotném srdci historické Prahy. U Staroměstského náměstí je již druhá verze úspěšného projektu. Vznikl tak z bohatých zkušeností a inspirace z provozu na prestižní adrese Betlémského náměstí.

Point je koncipován jako vysoce designové a moderní místo, kde se propojují jedinečná estetika a vizuální prvky, spolu se sofistikovanou funkcí. Místo tak nabízí vysoce kvalitní služby, tedy je kombinací moderního baru, kavárny ale i místem kam můžete zajít na luxusní večeři v centru Prahy, případně strávit čas ve futuristické NFT galerii. Přímá návaznost na Staroměstské náměstí mu dodává noblesu. Ta se v interiérovém řešení projevuje zvolením materiálů.

Hlavní bar z terrazza, rustikální omítku a tmavé tóny prvků doplňují materiály jako je semiš na sezení nebo velikost topných těles v soukromém salonku, která dosahuje téměř dvou metrů. Zvolená kombinace barev je zajímavá i při bílém osvětlení. Point má ale dokonale dynamická světla, která se v průběhu dne mění a vytvářejí tak proměnlivou atmosféru. Fialové neon tóny nebo hřejivé oranžové dělají z prostoru vždy úplně jiné místo.

Historický kontext dává spoustu podkladů a inspirace k vytvoření zajímavého a unikátního prostoru. Odhalená vzduchotechnika, moderní řešení gastro zázemí, ale i starodávné klenby stropu. To jsou prvky, které na místě vytvářejí příjemný balanc a podtrhují tak atmosféru prostoru. Použití bodových světel nad stoly je detail, který ale v dynamickém celkovém osvětlení hraje důležitou roli. Umožnuje návštěvníkům konzistentní vizuální prožitek z dění u jejich stolu, zatímco světlo prostoru se pomalu mění a prolíná.

Inspirace návrhu se opírá i o nejlepší světové bary, jako je londýnský Tayēr + Elementary nebo barcelonský Sips.

Realizace z konce léta 2023 je již v provozu. Za pozornost stojí například tento článek na Forbes.

Další realizované projekty
zobrazit všechny realizace
FRAGMENT - Prémiové nájemní byty
JIC HQ RETROFIT
Avion shopping park Bratislava