Hledat
zavrit
Zavřít
Přihlášení zákazníka
Pokud jste našim registrovaným zákazníkem, prosím přihlašte se níže:

Zapomněli jste heslo?

Nová registrace

zpět

JAVORINA

V roce 1947 vzniklo pod Tatrami první uměleckoprůmyslové výrobní družstvo stolařů nazvané po místě svého vzniku - Javorina. Dodnes sídlí v původním regionu, zpracovává výhradně dubové dřevo z východoslovenských lesů a v manufakturní výrobě produkuje nábytek, který...

V roce 1947 vzniklo pod Tatrami první uměleckoprůmyslové výrobní družstvo stolařů nazvané po místě svého vzniku - Javorina. Dodnes sídlí v původním regionu, zpracovává výhradně dubové dřevo z východoslovenských lesů a v manufakturní výrobě produkuje nábytek, který sbírá ceny za design navržený uznávanými jmény. 

„Design nábytku z masivního dřeva je náročnější než z jiných materiálů, protože dřevo zůstává stále živé. S měnící se vlhkostí mění svoje rozměry a konstrukce to musí zohledňovat. S ohledem na vysokou hodnotu materiálu neradi podléháme krátkodobým trendům, proto vyvíjíme design jednoduchý a hlavně nadčasový.“ - šéfdesignér Leo Čellár. 

V posledních letech Javorina často zve ke spolupráci i známá jména, jako jsou Lucie Koldová, Boris Klimek a Lenka Damová nebo studio Vrtiška a Žák.

číst více